09011010146

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

کوهستان ترودوس قبرس

۱۳۹۸ ۹ اردیبهشت

ترودوس (به یونانی: Τρόοδος) یکی از بزرگترین رشته کوه های قبرس و جاهاي ديدني قبرس در مرکز این جزیره به شمار می رود.. بلندترین قله ترودوس، کوه المپوس با ارتفاع 1952 متر می باشد که 4 دامنه برای اسکی دارد.. رشته کوه های قبرس از غرب قبرس شروع می شوند.. در اینجا تفریحگاه های کوهستانی معروفی مثل کلیساها و صومعه های بیزانس در قله کوه و همچنین روستاهای زیبای تردودوس در دره ها وجود دارد..

رشته کوه های ترودوس در قبرسرشته کوه های ترودوس در قبرس
این منطقه از دوران باستان به دلیل وجود معادن معروف بوده که از اینجا به کشورهای مدیترانه مس صادر می شده است.. در دوره بیزانس به خاطر وجود صومعه ها و کلیساهای زیبا به مرکز هنر بیزانس تبدیل شد..

روستاهای ترودوس در قبرسروستاهای ترودوس در قبرس
کوه های ترودوس یکی از جاذبه های دیدنی قبرس از نظر زمین شناسی نیز در سراسر دنیا معروف می باشد.. هتل های و رستورانهای روستاهای ترودوس با سرویس دهی عالی در انتظار گردشگران تور گردشگری کوهستان ترودوس می باشد.. در اینجا مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری زیادی وجود دارد که از تفریحات قبرس به شمار می رود..

کوهستان ترودوس در قبرس شمالی از محبوب ترین جاذبه های توریستی قبرس، در زمستان پوشیده از برف می باشد.. دامنه کوه پر از درختان کاج و بلوط طلایی و در دره ها درختان بید دیده می شود.. ترودوس به دلیل چشمه اب بهاری خود معروف است.. کشت میوه های گیلاس، سیب، گلابی، آلو در روستاهای ترودوس قبرس فوق العاده فراوان و با کیفیت می باشد..

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.