09011010146

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

هزینه و شرایط حمل حیوانات با هواپیما چگونه است؟

۱۳۹۸ ۷ اردیبهشت

حیوانات خانگی برای خیلی‌ها مثل عضوی از خانواده‌اند و به همان اندازه نسبت به آنها وابستگی وجود دارد. پس تعجبی ندارد اگر خانواده‌ای بخواهد محل زندگی‌اش را عوض کند یا سفر برود و حیوانش را هم با خودش ببرد. اما اگر خواستیم حیوان را با هواپیما جابه‌جا کنیم باید چه کارهایی انجام بدهیم و هزینه حمل حیوانات با هواپیما چقدر است؟

هر شرکت هواپیمایی قانون‌های خودش را برای حمل حیوانات دارد. بهتر است چند ماه پیش از سفر مقررات شرکت‌های مختلف را مطالعه کنیم، به آنها تلفن بزنیم و شرایط دقیق را بپرسیم. به این ترتیب، زمان کافی برای زدن واکسن‌های لازم و کارهای دیگر را داریم.

هزینه حمل حیوانات با هواپیما چقدر است؟
وقتی شما به‌عنوان مسافر بلیط می‌خرید، هزینه‌ حمل حیوان همراه‌تان، براساس وزن حیوان و وزن قفس حساب می‌شود و آن‌را در مبلغ اضافه بار حساب می‌کنند.

برای پرنده‌های خانگی، وزن پرنده با قفس ضربدر ۴ می‌شود تا رقم اضافه بار مشخص شود. وزن حیوان‌های خانگی و اهلی با قفس‌شان ضربدر ۲ می‌شود تا عدد اضافه بار تعیین شود. درواقع این هزینه اضافه بار را حتما باید پرداخت کنید، حتی اگر بار دیگری همراه نداشته باشید.

در پروازهای بین‌المللی باتوجه به نوع شرکت هواپیمایی از ۷۵ تا ۱۵۰ دلار هزینه خواهید داشت. این مبلغ مربوط به نوامبر سال ۲۰۱۸ است.

برای جابجایی حیوانات با هواپیما چه راه‌هایی وجود دارد؟
حمل حیوانات با هواپیماحمل حیوانات با هواپیما

بیشتر ایرلاین‌ها دو راه‌حل برای حمل حیوانات ارائه می‌کنند. راه اول این‌ است که مسافر باشید و حیوان را همراه‌تان ببرید. البته نمی‌توانید سگ یا گربه‌ را داخل کابین مسافربری ببرید و کنارتان بنشانید. بلکه باید به قسمت بار تحویلش بدهید. در این‌صورت موقع خرید بلیط هواپیما، کد AVIH یا سرویس حمل موجود زنده را هم از دفتر هواپیمایی می‌گیرید. هر مسافر نمی‌تواند بیشتر از دو قلاده سگ یا گربه، یا ۱۰ پرنده تزیینی حمل کند.

راه دوم وقتی‌ست که حیوان‌ را تحویل کارگو بدهید. در این صورت در پایانه یا همان ترمینال باربری مشخص می‌کنید چه کسی در مقصد او را تحویل می‌گیرد. اسم گیرنده هم در بارنامه نوشته می‌شود.

چه حیواناتی را می‌شود با هواپیما حمل کرد؟
حمل پرنده با هواپیماحمل پرنده با هواپیما

بعضی‌ها حیوان خانگی مثل سگ، گربه و پرنده دارند و مایلند موقع سفر یا مهاجرت به کشوری دیگر همراه‌شان ببرند. معمولا برای جابه‌جایی حیوان‌های خانگی در بیشتر پروازهای داخلی مشکلی وجود ندارد و فقط باید مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کرد.

اگر حیوان‌ بیمار باشد، احتمالا آن را نمی‌پذیرند. نکته دیگر هم اینکه خیلی از شرکت‌های هواپیمایی حیوانات وحشی، آبزیان، پرنده‌، پیله حشره و به‌طور کلی جانورانی که حیوان خانگی به‌‌حساب نمی‌آیند را به‌عنوان همراه مسافر نمی‌پذیرند. برای این موارد باید از راه دوم، یعنی تحویل به ترمینال باربری اقدام کرد، آن‌هم در صورتی که کشور مقصد پذیرای حیوان باشد.

درمورد تعداد حیوانات هم محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال حیوان مادر و حداکثر ۳ بچه‌اش می‌توانند تحویل بار شوند، آن‌هم در صورتی‌که وزن هر کدام بیشتر از ۲ کیلوگرم نباشد و همه در یک قفس جا بگیرند. اگر وزن بچه‌ها بیشتر باشد، باید در قفس‌های جداگانه گذاشته شوند.

نمی‌توانید حیوان خانگی را با هر قفسی به فرودگاه ببرید. پت‌شاپ‌ها یا مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی که وسایل حیوانات را می‌فروشند، قفس‌های ویژه‌ای دارند که برای پرواز طراحی شده. این قفس‌ها بدون چرخ هستند و درشان را می‌شود قفل کرد. ارتفاع قفس باید به‌اندازه‌ای باشد که حیوان بتواند بایستد، منفذ برای تهویه داشته باشد و جنسش محکم و بادوام باشد.

فراموش نکنید قبل از تحویل قلاده‌، بازش کنید و پوزه‌ حیوان را آزاد بگذارید. اگر حیوان را با بارنامه می‌فرستید، باید اسم کامل، تلفن ثابت و همراه، آدرس فرستنده و گیرنده روی قفس چسبانده شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.