09011010146

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

قبرستان ۴۵۰۰ ساله در اهرام جیزه مصر کشف شد

۱۳۹۸ ۱۹ خرداد

یک قبرستان ۴۵۰۰ ساله در اهرام مشهور جیزه مصر، در جنوب شرقی فلات جیزه، کشف شده است. وزارت ابنیه و آثار باستانی مصر اعلام کرده است که در طول حفاری‌های انجام‌شده در این منطقه، تعدادی از مقبره‌های فراعنه کشف شد. 

یکی از قدیمی‌ترین مقبره‌های سنگ آهکی در این گورستان کشف شده است که بقایای ۲ نفر از سلسله پنجم در آن قرار دارد

یکی از قدیمی‌ترین مقبره‌های سنگ آهکی در این گورستان کشف شده است که بقایای ۲ نفر از سلسله پنجم در آن قرار دارد. تابوت‌های سنگ آهکی آن‌ها سالم مانده است و نام یکی «بهنویی-کا» (Behnui-Ka) بود و دیگری «نوی» (Nwi).

آنالیز مصنوعات مقبره و کتیبه‌های ناخوانا نشان داد که این افراد حدود ۴۵۰۰ سال قبل زندگی می‌کردند. این گورستان حدود ۲۶۰۰ سال قبل دوباره مورد استفاده قرار گرفته و چند نفر اینجا دفن شده‌اند.

مصنوعات و اشیای مختلفی در گورستان کشف شد که از آن جمله می‌توان به مجسمه سنگ آهکی، کتیبه‌های سنگی و ماسک‌های چوبی و سفالی اشاره کرد. این گورستان تازه کشف‌شده، در کنار قبرستانی قرار دارد که بقایای اجساد افرادی که اهرام جیزه را ساخته‌اند، در آن‌ها قرار دارد که اصطلاحا به آن‌ها «مقبره‌های نفرین‌شده» می‌گویند. 

تحقیقات در این گورستان تازه کشف‌شده ادامه دارد و انتظار می‌رود اکتشافات جدیدی هم به دست آید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کلیه حقوق سامانه متعلق به Etrust City می باشد

تهران ، خیابان سهروردی ، خیابان خرمشهر ، پلاک ۶۰ واحد ۹ | مشهد بلوار وکیل آباد خیابان صیاد شیرازی بین صیاد ۱۱ و ۱۳ ساختمان ایساتیس طبقه ۱ واحد۱
info@traveletrust.com